Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel

Libestid: Kuidas valida Sinu vajadustele vastav Libesti?

libestiartikkel

Libestid suurendavad mugavust kõiksugu seksuaaltegevuste ajal. Olenemata sellest, kas tegeled soolomänguga või jagate hetke partneriga, võib libesti oluliselt tõsta naudingut ja heaolutunnet.

Siin juhendis avastad erinevaid libestite tüüpe ja saad teada, kuidas teha õige valik. Mõistes nüansse ja libestite mitmekesisust, saad teha teadlikke valikuid, mis on kooskõlas sinu vajadustega. Oleme selle juhendi loonud selleks, et leiaksid väärtuslikku infot, mis aitab sul täiustada oma seksuaalset teekonda.

Peatükk 1:Libestite tüübid

Libesteid valmistatakse mitmesuguste koostistega, millest igaühel on omad eelised ja puudused. Erinevat tüüpi libestite omaduste ja eesmärkide mõistmine on sinu vajadustele õige libesti valimiseks kõige tähtsam info.

libestituubid

Vee baasil libestid

Plussid: veepõhised libestid on sobilikud kasutamiseks koos erinevate materjalidega, sealhulgas latekskondoomide ja silikoonist seksleludega. Vee baasil libestit on lihtne puhastada, need ei jäta plekke (välja arvatud, kui tegu on ebakvaliteetse libestiga) ja need üldiselt sobivad tundliku nahaga inimestele. Paljud veepõhised libestid on ka glütseriinivabad, millele ärritustele kalduva nahaga inimesed peaksid tähelepanu pöörama.

Puudused: kuigi veepõhised libestid sobivad suurepäraselt enamiku lelude ja tegevuste jaoks, vajavad need sagedamat pealekandmist, kuna veel on kalduvus naha sisse ära imenduda.

Silikooni baasil libestid

Plussid: Silikoonlibestid pakuvad pikaajalist libestust, muutes need ideaalseks pikemateks seanssideks ihu-vastu-ihu kontaktil. Need on veekindlad, mistõttu sobivad ka vees vallatlemiseks. Silikoonlibesti siidine tekstuur annab luksuslikuma tunde ja erinevalt veepõhistest libestitest ei imendu need nahka, võimaldades pikemaajalist mängu.

Miinused: Silikoonlibestid ei sobi paljude – ning eriti silikoonist seksleludega - kuna need võivad materjali aja jooksul “ära süüa”. Lisaks võivad need jätta linadele või riietele libedaid plekke ning nende puhastamise on keerulisem.

Õlipõhised libestid

Plussid: Õlipõhised libestid pakuvad kauakestvat libestust, mis sobib näiteks sensuaalseks massaažiks. Need on sageli valmistatud looduslikest õlidest, nagu kookos-, jojoba- või mandliõli, pakkudes nahale niisutavat toimet.

Kaalutlused: Vaatamata eelistele ei sobi õlipõhised libestid latekskondoomidega ega leludega, kuna need võivad materjali nõrgendada, suurendades purunemisohtu. Samuti võivad need määrida kangaid ja mõnel võivad tekkida nahareaktsioonid.

Hübriidlibestid

Eelis: hübriidlibestide eesmärk on kombineerida parimaid külgi vee- ja silikoonipõhistest libestitest. Neil on vee baasil libestitest kestvam libestus, aga samas veepõhistele libestitele omane puhastamise lihtsus ja sobivus seksleludega.

Kaalutlused: Kondoomide ja seksleludega ühilduvuse tagamiseks on oluline kontrollida konkreetse toote infolehte, kuna erinevate hübriidlibestite puhul võib see erineda. Meie sekspood.ee-s pakume ainult hübriidlibesteid, mis sobivad nii lelude kui kondoomidega. Need maksavad rohkem kui vee baasil libestid, aga võid avastada, et need pakuvad sulle täpselt selle tasakaalu, mida otsid.

Peatükk 2:Õige libesti valimine

On palju asju, mida kaaluda, kui valid endale õiget libestit. Siin leiad peamised asjad, millele enne valikut mõelda.

libestivalimine

Tupe loomulik pH-tase

Libestid, ja eriti need, millele on lisatud maitse- või lõhnaaineid, võivad häirida tupe loomulikku pH tasakaalu. Vali tasakaalustatud pH-ga libesti, et minimeerida ärrituse või infektsioonide ohtu. Mõned kvaliteetsed libestid, mida naised võiksid kaaluda, on:

colours

pjur® WOMAN Aloe on loodud toetama naise loomulikku pH tasakaalu ja on dermatoloogiliselt testitud. Libesti on ka parabeenide ja parafiinivaba. See toode sobib kasutamiseks kondoomide ja kõigi seksleludega. Sisaldab niisutavat aloe verat.

colours

Kui intiimpiirkonna niiskustasakaal peaks stressi tõttu, pärast sünnitust või menopausi ajal paigast minema, taastab pjur® Woman sinu seksuaalse heaolu. Selle valem ei sisalda parfüüme ja säilitusaineid ning tema pH-tase on loodud toetama tupe oma.

Seeninfektsioonide ja kuseteede põletikuga vaevlevad inimesed

Inimesed, kellel on kalduvus seente või kuseteede infektsioonide tekkeks, peaksid valima veepõhiseid või looduslikke libesteid, mis ei sisalda glütseriini, kuna glütseriin aitab kaasa bakterite vohamisele. Mänguasjade ja käte puhtana hoidmine enne mängu aitab samuti vähendada infektsiooniohtu.

Mõtle tundlikkusele ja allergiatele, kui sul neid on

Tundliku nahaga või allergilised inimesed peaksid valima hüpoallergeenseid ja lõhnavabu libesteid. Tundlikele kasutajatele sobivad sageli vee baasil libestid, eriti need, mis ei sisalda glütseriini ega parabeene. Sobivuse kontrollimiseks vii enne suurema koguse kasutamist läbi testid nahal väikeste kogustega.

Viljakus ja rasestumine

Mõned libestid võivad mõjutada spermatosoidide liikuvust, mis võib mõjutada viljastumist. Kui proovite rasestuda, kaaluge viljastumist soodustavate libestite kasutamist.

Tegevuspõhised kaalutlused

Erinevad seksuaalsed tegevused nõuavad erinevaid libesteid. Veepõhised libestid küll sobivad enamike tegevuste jaoks, aga silikoonlibestid säravad märgade stsenaariumite puhul. Anaalse mängu jaoks võivad mugavust suurendada paksemad koostised või spetsiaalsed tuimestavate ainetega anaallibestid.

Ühilduvus seksleludega

Libestit valides arvesta oma lelude materjalidega. Veepõhised libestid on enamike mänguasjade jaoks ohutud, samas kui silikoonpõhised libestid võivad neid kahjustada. Hübriidlibestil loe infolehelt tootja soovitusi.

Ühilduvus kondoomidega

Kui kondoomid on sinu jaoks osa seksist, siis veendu, et valitud libesti on sellega sobiv. Ära eelda.

Kestvus

Pikemate seansside puhul võiks eelistada silikoonlibesteid, mis ei imendu. Veepõhiseid libesteid tuleb aga korduvalt peale kanda või lisada vähest vet või sülge, et korvata nahka imendunud vee kadumist. Tegevuse kestvuse ennustamine aitab valida sobivaim libesti.

Tekstuuri ja konsistentsi eelistused

Libestid on väga laialt erineva viskoossusega, alates paksust võidest kuni vee sarnaseni. Väikestes kogustes toodetega katsetamine aitab sul leida kõige paremini sobivad viskoossused.

colours

Näide väga kõrge viskoossusega libestist on Pjur Power - Premium Cream libesti, mida saab peale määrida justkui võiet. Nagu ka nimi vihjab, on tegu kreemise tekstuuriga libestiga.

Puhastamine

Mõtle puhastamise kergusele pärast kasutust. Veepõhised libestid tulevad tavaliselt veega kergesti maha, samas kui silikoonlibestid võivad vajada seepi. Õlipõhised ja silikoonlibestid võivad jätta riietele jääke, kuid neid pole võimatu seebi ja veega puhastada. Hübriidlibestid ühendavad lihtsa puhastamise pika kestvusega.

Peatükk 3:Libesti kasutamine

Kuidas kasutada libestit leludega

Häid nippe parema kogemuse tagamiseks

k2si

Pole liiga suurt kogust

Kanna libestit otse sekslelule või kehaosale, millega mänguasi kokku puutub. Mis puudutab kogust, siis parem on rohkem libestit, kui liiga vähe. Kasuta libestit julgelt. Pikemate seansside puhul kaalu taaslibestamist. Veepõhised libestid vajavad sagedasemat kandmist, samas kui silikoonlibestid tagavad pikemaajalise libestuse.

Libestisüstal

colours

Raskesti ligipääsetavaid kohti saab libestada sellise spetsiaalse nüri otsaga süstlaga. Eriti kasulik anaalseks libestamiseks, kui tunned, et libesti ei jõua piisavalt kaugele.

Eelsoojendus

Sensuaalsema kogemuse saamiseks soojenda libestit enne pealekandmist. Seda võib teha näiteks libesti pudeli sooja vee sisse kastmisega või parnerile massaaži tehes libestit käte vahel hõõrudes, eriti kui ruum on jahe.

Libestid ja oraalseks

Paljud libestid on oraalseksi tegija meeleheaks maitsestatud. Kui soovid kasutada libestit oraalseksiks, vali spetsiaalselt selleks otstarbeks loodud libesti. Veendu, et toode on allaneelamiseks ohutu ega sisalda kahjulikke koostisosi või allergeene, lugedes toote pakendit.

Nõuanded puhastamiseks

Vee baasil libestid on veega kergesti mahapestavad. Silikoonlibestid võivad vajada seepi. Õlipõhiseid libesteid saab eemaldada seebi ja veega, kuid need võivad jätta plekke. Hübriidlibestid on tavaliselt kergesti puhastatavad veega, nagu vee baasil libestid.

Väldi erinevat tüüpi libestite omavahelist segamist

Kui vahetad seansi ajal erinevat tüüpi libesteid, pööra tähelepanu võimalikele reaktsioonidee. Näiteks, silikoonil põhinevad libestid on hüdrofoobsed ja võivad veepõhiseid libesteid tõrjuda, põhjustades ebaühtlase tekstuuri.

Säilitamine

Loomulikult on oluline tagada spontaansete hetkede jaoks lihtne juurdepääs, aga siiski tuleks libesteid hoida jahedas ja pimedas kohas, kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Kuumuse ja valgusega kokkupuude võib toote kvaliteeti aja jooksul halvendada. Pööra tähelepanu libesti parim enne kuupäevale, eriti söödavate libestite puhul. Kui libesti on vana, siis on parem osta uus, kui riskida toidumürgitusega. Maitse enda põhjal pole võimalik kõlblikkuses veenduda, sest maitsestamiseks kasutatakse E-aineid. Aegunud libestid võivad kaotada ka oma tõhususe libestamisel ja põhjustada nahaärritust. Hoia korki tihedalt suletuna, kui toode kasutusel pole. Puhasta otsikut või pumpa regulaarselt, et vältida bakterite kogunemist. Silikoonil põhinevad libestid võivad seistes aja jooksul kihistuda. Enne kasutamist loksuta pudelit korralikult, et koostisosad oleksid hästi segunenud.

Peatükk 4:Spetslibestid

Lisaks libesti tüüpidele, millisei spetsiaalsete omadustega libesteid veel leidub?

spetslibestid

Anaal-libestid

Anaalseksiks ja -mänguks mõeldud spetsiifilised libestid on sageli paksema konsistentsiga, et libestit saaks korraga peale kanda ohtramalt ja nii vähendada hõõrdumist. Otsi ka libesteid, mis sisaldavad tuimestavaid aineid, nagu lidokaiin või bensokaiin, et suurendada mugavust anaalseksi ajal.

colours

Analyse Me pakub rahustavat toimet ja sobib ideaalselt anaalseks vahekorraks. Mitte kasutada silikoonist seksleludega, kuna libesti on silikooni baasil.

Soojendavad/jahutavad libestid

Soojendavad libestid tekitavad tavaliselt õrna (kuid mõnikord ka jubeda) kuumatunde, lisades täiendava stimulatsiooni elemendi. Jahutavad määrdeained annavad vastupidiselt jahutava efekti, pakkudes kontrastset tunnet. Vibreerivad geelid tekitavad erinevaid füüsilisi aistinguid, alates vibratsioonist kuni lainetusteni. Veendu, et need tooted sobiksid sinu naha tundlikkusega, kasutades testimiseks väikseid koguseid.

Täiendatud koostisega hübriidlibestid

Mõned hübriidlibestid sisaldavad koostisaineid nagu aloe vera, E-vitamiin või taimseid ekstrakte, mille eesmärk on pakkuda täiendavat niisutust, rahustamist või nahahooldust.

Tasakaalustatud pH-ga libestid naistele

Tasakaalustatud pH-ga libestid on loodud sobima tupe loomuliku pH-ga. Nad aitavad vältida ärritusi ning ei häiri tupe loomulikku mikrobioomi, vähendades nii haiguste tekkimise riski.

Kaks-ühes massaažiõlid ja libestid

Mõned libestid pakuvad kaheotstarbelist lahendust lõõgastumise jaoks. Nendel toodetel on sageli siidine tekstuur, mis sobib nii massaažiks kui ka libestamiseks seksimisel või seksleludega mängides. Inimestele, kel pole nõudlik ja ärritustele kalduv nahk sobivad need libestid hästi.

Peatükk 4:Kodukootud libestid

Alati pole tarvis libestit poest osta. Sinu vajadustele võib sobida midagi kodus valmistatut. Siit leiad ka ka meie retsepti, kuidas valmistada linaseemnelibestit.

kodukootudlibestid

Linaseemneõli libesti

 • Mõõda 1/4 kruusi linaseemneid ja 2 tassi vett.
 • Sega koostisained: Pane keedupotti linaseemned ja vesi. Kuumuta keemiseni, seejärel alanda kuumust ja hauta umbes 10-15 minutit.
 • Kurna: kui segu on limane, geelitaoline, kurna see läbi peene sõela või marli kaussi või purki.
 • Jahuta: lase geelil enne kasutamist jahtuda.
 • Palju õnne! Sinu vastvalminud libesti sobib kasutamiseks nii seksiks, seksleludega, kui ka latekskondoomidega. Ise tehtud - hästi tehtud!
 • Säilitamine: Hoia linaseemnelibestit külmkapis ja kasuta see ära või viska minema paari päeva jooksul.
 • Kontrolli riknemist: kui märkad ebatavalist lõhna või värvimuutusi, viska ära.
 • Kookosõli

  Lõhnab hästi, lihtne kasutada, võib muutuda tahkeks, aga vedeldub kokkupuutel sooja nahaga. See on ka nahale hästi leebe. Kookosõli antibakteriaalsed ja seenevastased omadused võivad mõnel tundlikul inimesel häirida tupe pH tasakaalu. Seksimänguasjadega regulaarseks kasutamiseks ei sobi, kuna tegu on õliga. Kasutamiseks ainult kondoomidega, mis ei sisalda lateksit.

  Glütseriinivaba libesti

  Kombineeri võrdsetes osades maisitärklist ja vett, et luua glütseriinivaba libesti. Seda segu on lihtne kodus valmistada ja see võib sobida neile, kes on tundlikud poes leiduvate libestite suhtes. Segu tuleb viia keemiseni, samal ajal seda pidevalt segades. Keeta, kuni libesti konsistents on sinu jaoks paras. Aga sarnaselt linaseemnelibestile on see libesti samuti kiiresti riknev. Samas on seda turvaline kasutada seksleludega ja latekskondoomidega.

  Vaata kõiki meie libesteid siit!