Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel

VIBRAATORID: Kuidas valida õige vibraator?

kuidas-valida-vibraatorit

Kui otsid vibraatorit, siis pole oluline, kas see on sinu esimene või mitmes: vibraatorite valik, mis tänapäeval sinu ees on, on liiga lai ja võtab silme eest kirjuks. Et sa ei peaks lihtsalt pimesi sirvima erinevate kujude ja funktsioonidega mudeleid, mille hinnad varieeruvad metsikult - külvates vaid veel rohkem segadust - siis teeme siin juhendis kõik väga lihtsaks ja selgeks, et oskaksid vibraatorite maailmas paremini navigeerida.

Peatükk 1:Esmalt, mida vibraator sinu heaks teha saab?

Miks kasutada vibraatorit?

Mida teeb vibraator sinu tervise heaks?

Kuidas aitab vibraator sinu suhet?

milleks-sa-vibraatorit-vajad

Miks kasutada vibraatorit?

 • Orgasmiline stimulatsioon: Vibraatorid on loodud pakkuma intensiivset ja kontsentreeritud stimulatsiooni erogeensetele piirkondadele nagu kliitorile ja g-punktile. See aitab naistel kogeda orgasme kergemini ja kiiremini ning võib aidata kogeda multiorgasme. Vibraator aitab sul kogeda orgasme intensiivsemalt ja neid rohkem nautida kui käsitsi stimulatsioon.
 • Seksperimenteerimine: Vibraatorid aitavad naistel avastada oma keha ja õppida tundma enda seksuaalsust turvalisel ja mugaval moel. Vibraatoriga õpid tundma ja mõistma oma keha sügavamalt.
 • Stressileevendus: Orgasm vallandab sinu kehas endorfiinide tormi, mis parandab tuju ja leevendab stressi.
 • Tervislikud kasud: Regulaarne seksuaalne aktiivsus, sealhulgas vibraatoriga mängimine on kasulik tupe elastsuse sälimisele, vaagnapiirkonna lihastele ja maandab põiepidamatuse kujunemise riski, tupe kuivust ja sellega seonduvaid valulikke vahekordi.
 • Suurem intiimsus: Vibraatori kasutamine koos partneriga on lõbus ja intiimne viis avastada teineteise kehasid ja suurendada naudinguid. See aitab paaridel olla üksteisega avatumad enda soovide ja eelistuste osas, mis viib suurema rahuloluni suhtes. Millegi uue koos kogemine aitab samuti ehitada usaldust ja intiimsust.
 • Tasub meeles pidada, et pole õiget ega valet viisi, kuidas vibraatorit kasutada: igaühe eelistused on erinevad. Mõned naised eelistavad välimist stimulatsiooni kliitoril ja teised sisemist g-punktile keskenduvat stimulatsiooni. Erinevat tüüpi vibraatoritega katsetamine erinevates asendites ja sätetel aitab sul leida selle, mis on sinu jaoks õige. Vibraatori kasutamine on turvaline, tervislik ja naudinguterikas viis avastada oma seksuaalsust ja tõsta intensiivsust oma seksuaalsetes kogemustes.

  Teaduslikke leide vibraatorite kasulikkusest

  1. Vibraator võib parendada naiste seksuaalset funktsiooni.
   Journal of Sexual Medicine poolt avaldatud uuringus leidsid teadlased, et naised, kes kasutasid vibraatoreid kogesid paremat seksuaalset funkstsiooni ja rohkem naudingut kui need, kes vibraatorit ei kasutanud. Uuringus osales üle 2000 naise ja need, kes kasutasid vibraatorit teatasid sagedamini orgasmidest, märgusest ja seksuaalsest ihast. Uuringus leiti ka seda, et naised, kes kasutasid vibraatoreid olid oma partneritega rohkem avatud seksuaalsetel teemadel.
  2. Vibraatorid aitavad naistel orgasme saada.
   Me oleme rääkinud seda üle 10 aasta, aga sama kinnitavad ka uuringud. Journal of Sex Research avaldatud uuringus leiti 1047 naise küsitlemisega, et vibraatoreid kasutavad naised kogevad orgasme sagedamini kui naised, kes vibraatorit ei kasuta ning seda mitte ainult masturbeerimisel, aga ka partnervahekorras. Täpsemalt, 64% naistest, kes kasutasid vibraatorit kogesid orgasmi, samal ajal kui seda kogesid ainult 50% naistest, kes vibraatorit ei kasutanud. Uuringuga leiti ka seda, et vibraatoreid kasutavad naised olid seksuaalselt rohkem rahuldatud.
  3. Vibraatorid aitavad seksuaalset valu kogevaid naisi.
   Journal of Sexual Medicine poolt avaldatud uuringuga leiti, et vibraatorid võivad olla tõhus vahend, et leevendada seksuaalset valu. Uuringus osales üle 100 seksuaalset valu kogeva naise ja leiti, et vibraatorit kasutavad naised kogesid vähem valu ja nautisid partnervahekorda rohkem.
  4. Vibraatorid aitavad madala libiidoga naisi.
   Journal of Sex & Marital Therapy-s avaldatud uuringus leiti, et vibraatorid on efektiivne vahend naistele, kellel on madal libiido. Uuringus osales üle 300 madala libiidoga naise ja leiti, et vibraatorit kasutavad naised kogesid suuremat sugutungi ja rahuldust võrreldes nendega, kes ei kasutanud vibraatorit.

  Kuidas aitab vibraator tõsta madalat libiidot?

  Vibraatorid on kasulikud naise libiidole mitmel moel:

  1. Tõstes erutust füüsilisel teel: Stimuleerides erogeenset piirkonda parandab vibraator verevarustust sinna hetkega, mis viib füüsilise erutuse, füüsilise naudingu ja vaimse erutuseni. See on eriti kasulik naistele, kellel on raske erutuda koos partneriga.
  2. Pakkudes naudingut: Vibraatorid pakuvad intensiivset tunnet, mida on raske saavutada teisel moel. Madala libiidoga naine, kes leiab hea vibraatori võib märgata, et ta huvi seksuaalsete naudingute vastu tõuseb.
  3. Julgustades eksperimenteerima: Vibraatorid pakuvad erinevaid tüüpe stimulatsioone ja tundeid, mis aitab sul avastada sinu jaoks meeldivad stiimulid. Nii õpid tundma oma keha, tõstad oma enesekindlust ja huvi.
  4. Vähendades ärevust: Paljudele naistele on stress ja ärevus barjääriks seksuaalse iha tekkimisel. Vibraatorid on lõõgastuse ja mõnu allikaks, mis aitavad leevendada ärevust ja pakkuda positiivsemat seksuaalset kogemust.

  vibraatorid-paaridele

  Uuringus, milles osales 214 naist leiti, et seos vibraatorite kasutamise ja seksuaalse iha vahel oli tugevam naiste puhul, kes olid pühendunud suhtes. See viitab, et vibraatori kasutamisel võib olla positiivne mõju seksuaalsele ihale suhte kontekstis. Uuringu tulemused näitasid, et naised, kes kasutasid vibraatorit kogesid kõrgemat seksuaalset iha võrreldes naistega, kes vibraatorit ei kasutanud.

  Peatükk 2:Vibraatorite tüübid ja nende eelised

  Siin saad teada millised on tänapäeval sinu valikud.

  Vibraator pole "üks suurus sobib kõigile" sekslelu. Saa teada iga tüübi suurimad eelised, et mõelda milline vibraator on sobivaim just sulle.

  vibraatorite-valikud

  Vedelad vibraatorid

  Kui sulle meeldib lugeda erootilisi raamatuid kahe käega, aga soovid, et miski tegeleks tuksuva olukorraga su kintsude vahel, siis vedelad vibraatorid on mõeldud just sinu jaoks ning nende käed-vaba stimulatsioon võib viia sind haripunktini. Vedelad vibraatorid on ka hea eelmängu "lelu" või ettevalmistus seksiks. Lelu on jutumärkides, kuna olemuselt on vedela vibraatori näol tegu geeliga, mis loob tunde füüsilisest stimulatsioonist - peaaegu nagu kasutaks päris vibraatorit. Erinevalt päris vibraatori kõrge sagedusega vibratsioonist pakub vibreeriv geel rahulikumat, lainetena käivat stimulatsiooni. Ideaalne rahulikuks õhtuks.

  Need on küllaltki uus lisand vibraatorite maailmas, aga tootjaid on juba palju. Erinevate tootjate vedelad vibraatorid loovad erinevaid tundeid ja näiteks INTT vedelate vibraatorite puhul on isegi erinevate lõhnadega mudelitel erinevused. Mõni neist sisaldab mentooli, mis annab jaheda tunde ja teised on seevastu kuumemad ja intensiivsemad.

  vedelad-vibraatorid

  Räbbitvibraatorid

  Loodud selleks, et stimuleerida nii G-punkti kui kliitorit üheaegselt. Räbbitid on olnud üks naiste lemmikvalikuid alates vibraatori esmakordset suurt populaarsust pärast esinemist sarjas "Seks ja Linn", kus üks sarja peategelasi ei soovinud pärast räbbitvibraatori proovimist enam kodust lahkuda. Räbbitvibraatori tüveosa siseneb tuppe ja tema jänkustiilis kõrvad on loodud kallistama sinu kliitorit, samal ajal kui mootor neid väristab. Tark ostleja jätab värvi teisejärguliseks prioriteediks ja vaatab vibraatori kliitorit kallistavat osa, sest alati pole need jänkukõrvad, millest vibraatori nimi tuleneb. Leidub ka teisi vorme, mis mõndadele naistele rohkem meeldivad. Müüme ka rabbitvibraatorit, mille kliitorivibraatorit asendab õhkstimulaator.

  Vibraatorid paaridele

  Paaride vibraatorite kategooria sisaldab endas nii U-kujulisi vibraatoreid, vibreerivaid peeniserõngaid, vibreerivaid peenisevarrukaid, strap-on vibraatoreid jm.

  Neil kõigil on ühine eesmärk võimaldada sul veeta kvaliteetset intiimset aega partneriga. Paaride vibraatori kaasamine lisab uue dimensiooni teie voodiellu, pakub seksuaalset vaheldust ja hoiab suhet värskena. Paaride vibraatori kaasamine nõuab partneriga suhtlust, mis on samuti positiivne ja aitab kaasa paremale suhtlusele kõikides suhte aspektides.

  Mõned paaride vibraatorid on suurepärased ka üksi mängimiseks - näiteks äpist juhitavad U-kujulised vibraatorid. Äpiga vibraatoreid saab tavaliselt lasta juhtida partneril ka siis, kui olete üksteisest eemal.

  Kuna paaride vibraatorid stimuleerivad mõlemat partnerit üheaegselt, siis jõuate tõenäolisemalt haripunkti koos. See võib olla võrratult intensiivne ja rahuldav kogemus. Paaridele, milles mees soovib rohkem stimulatsiooni soovitame U-kujulisi vibraatoreid. Paaridele, kus mehel on vaja kauem "vastu pidada" soovitame vibreerivaid peeniserõngaid, mille stimulatsioon mehele on nõrgem, kuna peenise tüvi pole vibratsioonile tundlik. Seejuures on hästi tunda vereringe aeglustamisest tingitud orgasmi edasi lükkavat mõju, mida pakuvad kõik peeniserõngad.

  paaride-vibraatorid

  Wand vibraatorid

  Wand-stiilis vibraatorid säravad oma toore jõu ja võimsuse poolest. Kui õhkstimulaator edastab väga intensiivset vibratsiooni ühte punkti, siis wand-vibraator on selle kõrval nagu maavärin. Orgasmi saavutamiseks on vaja, et kliitor oleks stimulatsioonile tundlik. Tundlikkus võib odavamate vibraatorite pinina tüüpi vibratsioonide puhul kiiresti kaduda. Enamik wand-vibraatoreid aga on võimelised tekitama väga võimsaid vibratsioone, mis võrreldes odava vibraatori torkiva tundega tunduvad jõulised, aga pehmemad. See sügav vibratsioon laseb kauem mängida ja ei võta ära tundlikkust, mida vajad orgasmi saavutamiseks.

  Wand-vibraatorid on ka suurepärased kahekesi kasutamiseks. Kui õhkstimulaatorit on seksi ajal paigal hoida praktiliselt võimatu, siis wand vibraatori kasutamine on lausa lust ja vibratsiooni on võimalik sättida piisavalt tugevaks, et seda tunneb ka partner.

  Õhkstimulaatorid

  Õige õhkstimulaatori leidmise võti peitub õige huuliku valimises, mis sobib kasutaja kehaga. Nagu nimi reedab, siis seda sorti vibraatorid ei edasta vibratsiooni läbi otsese kontakti, vaid teevad seda läbi rõhulainete õhus. Selleks, et rõhulained saaksid tekkida, peab vibraator isoleerima kliitori ülejäänud atmosfäärist oma huulikuga. Kui huulik sobib kandja kehaga, siis imeb ja puhub vibraator kliitorit vaakumis, pakkudes kõige intensiivsemaid naudinguid, viies orgasmini sageli vaid loetud sekunditega. Kui ostad õhkstimulaatorit, vaata huulikut ja püüa mõelda, kas see istub sulle. See on väga individuaalne valik, mille puhul kallim toode ei ole ilmtingimata parem. Unusta värv ja esteetika. Kui oled ebakindel, vali igaks juhuks laiem huulik – need sobivad kõige suuremale hulgale naistele.

  Õhkstimulaatorid

  G-Punkti vibraatorid

  Paljud naised pole kogenud G-punkti orgasmi, aga see on üks intensiivseimaid elamusi elus, mille osaks saada. G-punkti orgasmi saavutamine on harjutamise küsimus, see on lõbus ja see on 100% seda väärt. G-punkti vibraatorid on spetsiaalselt disainitud, et seda punkti sinu sees tabada ja tõhusalt stimuleerida. Nad on selleks tavaliselt kas kaardus kujuga või nurga all, aga mitte kõik G-punkti vibraatorid pole loodud võrdsetena. Nimelt parematel vibraatoritel asub vähemalt üks mootoritest täpselt vibraatori tipus G-punkti jaoks.

  Bulletvibraatorid

  Need väiksed ja diskreetsed vibraatorid on tavaliselt mõeldud välimiseks stimulatsiooniks: kliitori, nibude jaoks ning ülekeha massaažiks. Bulletvibraator kipub olema algajate lemmikvalik ja mõned naised leiavad, et enamat nad ei vajagi. Teised aga kasutavad bulletvibraatorit reisikaaslasena tema väga kerge kaasaskantavuse pärast. Bulletvibraator on kasutusel ka mitmete lelude sees ja võid avastada, et sul polegi vaja bulletit eraldi osta. Näiteks on bulletvibraatori auk paljudes vibreerivates anaalleludes, ja loomulikult ka bulletvibraator selle augu sees. Ostes sellise lelu saad kaks ühes ei pea bulletvibraatorit eraldi ostma.

  Anaalvibraatorid

  Anaalvibraatorid on lõbusad nii naistele kui meestele, kellel teatavasti õnnestub saavutada orgasme pelgalt selle õrna punkti stimuleerimisest. Mõned eelistavad intensiivset masseerimist, teised saavutavad võimsamaid orgasme lubades teha kogu töö sekslelul. Kui oled kunagi mõtisklenud, kuidas tunduks õhkstimulaator g-punktil või p-punktil, siis Dual Pulsating Probe on lähim kogemus sellele. Mõtle sellest kui õhkstimulaatorist, aga ilma huulikuta. Iga õhkstimulaatori huuliku taga on samasugune pulseeriv element, mis tekitab vaakumit huulikusiseses õhus. Dual Pulsating Probe aga edastab ilma huulikuta selle pulsi otsese kontaktiga vibraatorikandja mõnupunkti.

  Peatükk 3:Vibraatorite materjalid

  Vibraatori materjalist sõltub terve kasutuskogemus. Tea milline sobib sulle.

  Kas vibraatori jaoks leidub parim materjal?

  vibraatorite-materjalid

  Valikud

 • Silikoon: Silikoon on väga levinud vibraatorite materjal ja seda mitmel heal põhjusel. Esiteks, silikoon on mittepoorne, mis teeb silikoonist vibraatori hooldamise lihtsaks ja vibraator võib kesta pikka aega. Teiseks, neid on võimalik tootmisel vormida väga erinevatesse kujudesse ja kuna silikoon on teistest tahkem materjal, siis nad hoiavad seda kuju ka kasutamisel. Kolmandaks, silikoon on hüpoallergeenne ja turvaline materjal, mis sobib kõikidele inimestele. Miinuseks on materjali kallim hind võrreldes teistega ning mõndadele naistele on silikoon liiga tahke, et mugav olla.
 • TPE: Termoplastilisest elastomeerist vibraatorite eeliseks on nende pehmus ja hea paindlikkus, mis sobib paljudele, kellel on silikooniga liiga ebamugav. TPE on ka väga populaarne materjal, mis on silikoonist soodsam ja see kajastub ka vibraatori hinnas. TPE miinuseks on tema poorsus, mis teeb pesemise raskeks ja vibraatori eluea lühemaks.
 • ABS plastik: Kõva, mittepoorne plastik, mis on kasutuses enamasti bulletvibraatorites ja wandides. See on vastupidav, seda on kerge pesta ning seda leidub kahes viimistluses: sileda pinnaga ning mattpinnaga, millel on sametisem tunne.
 • Metall: Metallist vibraatorid on üldiselt valmistatud alumiiniumist või terasest. Need on vastupidavad, rasked ja neid saab hästi kasutada temperatuurimängudeks. Nad võivad olla kallid, sest tootmine on keeruline. Miinuseks on ka see, et nad on alati sileda pinnaga ja võivad olla liiga igavad.
 • Jelly: Pehme, paindlik tarretliselaadse tekstuuriga materjal, mida leidub vibraatorite kasutuses erinevates värvides ja kujudes. Tavaliselt on need odavamad kui silikoonist vibraatorid. On küll mugavam, aga mitte nii kehasõbralik materjal ja hügieeni säilitamine on raske, kuna materjal on poorne.
 • Miks me soovitame algajale silikoonist vibraatorit?

  Igal materjalil on suuremad või väiksemad poorid, sõltumata sellest, kui sile näeb pind välja paljale silmale. Kvaliteetsest silikoonist vibraatori poorsus on niivõrd väike, et seda võiks võrrelda klaasiga. Tema pinnal olevad poorid on nii väiksed, et need ei lase endasse surnud naharakke ja muud mustust. Tänu sellele näeb ta ka pärast aastaid kasutust ja head hooldust välja nagu uus. Teised pehmed materjalid imavad ajapikku enda pooridesse kõike, millega vibraator kokku puutub ja seda on ajaga näha ka vibraatori värvuse muutumise järgi.

  Kellelegi, kes ostab vibraatorit esimest korda ja kes ei tea, millise pehmusega materjal talle sobida võiks soovitame alati silikoonist vibraatorit sellel põhjusel.

  poorid

  Teised pehmed materjalid

  Soovitame teisi pehmeid materjale neile, kelle jaoks on silikoon liiga kõva materjal. Teised pehmed materjalid on paljude jaoks parema tundega, aga arvestada tuleb nende lühema elueaga. Neile, kes tüdinevad ühest vibraatorist kiiresti ja vahetavad sageli oma vibraatoreid uute huvitavate mudelite vastu võib olla mõni teine materjal parem.

  Silikoon ei ole luksuslik materjal. See on vastupidavam, see on kallim, praktilisem. Aga luksus - see on vahetada pehmemast ja mugavamast TPE-st vibraatorit iga kuu uue vastu.

  Peatükk 4:Vibraatorite seinast-seina hinnad

  Miks on mõnikord kaks väga sarnast vibraatorit täiesti erinevate hindadega?

  Kuidas vältida pügada saamist?

  vibraatorite-hind

  Kaks ühesugust vibraatorit: kahekordne hinnavahe

  Kui oled vaadanud meie kõige kallimaid vibraatoreid - tavaliselt LELO-d - ja võrdled neid teiste vibraatoritega ning näed, et teised vibraatorid ei jää omaduste poolest millegagi alla. Ometi on nende hinnavahe kahekordne. Põhjus on selles, et mõned brändid teevad kõva turundust, mis nõuab suurt kulu ja see kulu tuleb tagasi teenida. Kas need tuntud brändide vibraatorid on paremad? Mõnikord, aga mitte alati. Peamine põhjus, miks me pakume LELO vibraatoreid on see, et mõned kliendid on kusagil nendest kuulnud ja on kindlameelsed, et see ongi just see hea asi, mida tahta.

  Kas me teenime rohkem, kui klient ostab mõne sellise kalli vibraatori? Jah. Kas me soovitaks sellist oma sõpradele? Harva ja üksikuid mudeleid. Meie kliendid on meie sõbrad ja selle pärast ei näe sa kunagi meid esile tõstmas midagi, millesse me ei usu.

  Kui kahtled, siis küsi. Me aitame alati teha parema valiku.

  Sama brändi sarnased vibraatorid erineva hinnaga

  Teine tavaline stsenaarium on selline, et näed sama tootja vibraatoreid, mis on samast kvaliteedist, veidi erinevate disainidega, aga samade funktsioonidega ja nende hinnas on suur erinevus. Seda tuleb ette siis, kui me oleme ostnud suure koguse üht mudelit soodushinnaga ja me anname selle sooduse edasi oma klientidele. Sellistel juhtudel küsi üle ja kasuta võimalust!

  Üle tasub küsida, sest seda olukorda võib ette tulla ka siis, kui mõnel mudelil on välja tulemas uus versioon ja me tahame ladu tühjendada uue versiooni jaoks. Võimalik, et sulle meeldiks uus versioon rohkem kui vana versioon soodushinnaga.

  Peatükk 5:Millist libestit valida?

  Sinu vibraatori jaoks parim libesti sõltub vibraatori materjalist.

  Mis juhtub, kui valid vale libesti?

  Kuidas vailda libesti, mis ei lõhu sinu vibraatorit?

  vibraatori-libesti

  Et saada meeldivaim kogemus oma vibraatoriga, kasuta rohkelt libestit. Siin saad teada, millised on parimad libestid, mida kasutada koos vibraatoriga:

  Vee baasil libesti

  Kõige turvalisem variant on alati vee baasil libesti. See on taskukohane, kättesaadav, sobib kasutamiseks koos kõiksugu seksleludega, kaasa arvatud silikooni ja lateksiga. Vee baasil libestit on ühtlasi ka väga lihtne maha pesta tänu tema vees lahustuvusele. Kvaliteetne vee baasil libesti ei määri sinu riideid ega linasid. Nende üheks miinuseks on see, et nad kuivavad kiiresti ja võib tekkida vajadus lisada rohkem libestit või isegi mitu korda ühe seansi jooksul. On vee baasil libesteid, mis on oma pH-tasemelt sobilikud just vaginaalseks kasutamiseks. Otsi tooteid, mille nimetuses on sõnu nagu "neutral".

  Silikooni baasil libesti

  Silikooni baasil libesti suur pluss võrreldes vee baasil libestiga on see, et see ei kuiva õhus ega imendu naha sisse. Hea libestus kestab kaua ja seda on isegi veega maha pesta raske. Neid on hea kasutada duši all, vannis või isegi looduslikes veekogudes. Nende teiseks plussiks on see, et nad on ideaalsed ihu-ihu kontaktis, igas olukorras. Aga nad ei sobi kasutamiseks koos silikoonist vibraatoritega, sest silikoon libestis lõhub silikooni, millest on valmistatud sinu vibraator. Mitte küll esimese kasutuskorraga, seega kui see juhtub vaid üks kord, siis sellest pole suurt lugu ja su lelu elab selle üle, aga pikas perspektiivis kasutada silikoonist libestit silikoonist vibraatoriga ei ole hea mõte. Silikooni baasil libesti sobib suurepäraselt kasutamiseks metallist või klaasist seksleludega.

  Hübriidlibesti

  Hübriidlibesti on kombinatsioon vee baasil libestist ja silikooni baasil libestist, mis püüab pakkuda parimat mõlemast: pikka püsivust ja kerget mahapestavust. Need on tavaliselt teistest kallimad libestid, aga sõltuvalt libesist võib see olla sobilik kasutamiseks koos silikoonist seksleludega. Loe pakendilt tootja kirjeldust.

  Õli baasil libesti

  Õli baasil libestit ei ole soovitatav kasutada silikoonist ja lateksist seksleludega, kaasa arvatud vibraatoritega, kuna nad võivad ajapikku lõhkuda lelu materjali. Neid on samuti raske maha pesta ja nad jätavad riietele jälgi. Õli baasil tooted on omal kohal näiteks massaažis. Ka tohib õli baasil libestit kasutada koos metallist ja klaasist vibraatoritega.

  Peatükk 6:Vibraatori eest hoolitsemine

  Sa soovid, et sinu uus sõber hoiaks sind rõõmsana pikka aega ning selleks anname mõned nõuanded, kuidas erinevat sorti materjalidest vibraatorite eest hoolitseda.

  vibraatori-eest-hoolitsemine

  Silikoonist vibraatori eest hoolitsemine

  Juhul, kui sul on libesteid juba nii palju, et jätsid eelmise peatüki lugemise vahele, siis mainime veelkord, et silikoonist vibraatorit ei tohi kunagi kasutada koos silikoonlibestiga, sest see "sööb" ajapikku sinu vibraatori materjali ära.

  Silikoonist vibraatori eest hoolitsemine on ülimalt lihtne. See vajab vaid kerget loputust sooja vee all, et pesta pind puhtaks. Vältida tasub erinevaid seepe, mille pH või keemiline koostis ei pruugi sinu vibraatorile meeldida. Selle asemel on parem mõte kasutada spetsiaalset sekslelude puhastusvahendit, mis esiteks, peseb täiesti puhtaks ja teiseks, jätab neutraalseks.

  Kindlasti ära jäta vibraatori pesemist järgmise korrani, kui seda kasutada plaanid. On hea mõte pesta vibraatorit alati ka enne kasutust, aga kindlasti tuleks seda teha pärast kasutust, sest sinu tupe pH on mõõdukalt happeline ja vibraatori eluiga silmas pidades on oluline saada selle pind pH-neutraalseks.

  Teiste vibraatorite eest hoolitsemine

  Kui sinu vibraator on valmistatud pehmest materjalist, mis pole silikoon, siis pead pidama silmas, et see materjal on poorne ning seda tuleks pesta sooja vee all pärast igat kasutust hoolega. Vaatamata sellele ei saa sa seda ikkagi täielikult puhtaks, mida ajapikku ka märkad vibraatori värvuse muutusest. Vibraatori pinna pH jääb mingil määral happeliseks ka pärast pesemist. Seda aitab leevendada ja sinu vibraatori eluiga pikendab sekslelude puhastusvahend. Pehmetest materjalidest vibraatoreid tuleks lisaks pärast kasutamist pesemisele pesta ka enne igat kasutuskorda.