Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel Alati diskreetsed pakid Tasuta saatmine üle 50€ ostudel

Vibraator

Lühiajalugu ja kuhu jõudnud oleme

vibraator

Millest kõik tegelikult alguse sai?


Paljud meist on kuulnud müüti sellest, kuidas 19nda ja 20nda sajandi alguse arstid kasutasid esialgseid vibraatoreid, et ravida naiste hüsteeriat – nüüdseks kukutatud meditsiiniline termin, mis hõlmas endast kõike alates peavaludest kuni ärevuseni. Ravi oli viia naine orgasmini. Vibraatori kasutamine säästis arste vaevalisest tööst teha seda kõike käsitsi.

See on kahtlemata meeldejääv lugu ja seda on populariseerinud nii mitmed dokumentaalid kui ka film. Kuid koguneb tõendeid ja arvamusi, et see lugu pole muud kui müüt.


vibraator

Käsitsi vändatav "Veedee" 1900ndatest. Allikas: Briti TeadusmuuseumIdee, et arstid kasutasid vibraatoreid naiste masturbeerimiseks pärineb 1999 aasta raamatust The Technology of Orgasm.

Vaatamata raamatu populaarsusele sisaldab see palju küsitavaid vundamente, kaheldavaid allikaid ning faktide valikulist esitlemist.

Tõsi on see, et esialgseid mehaanilisi vibraatoreid kasutasid naised koduselt seksuaalse naudingu eesmärgil alates aastatest 1900-1910 ja enne 1900ndat aastat turundati neid seadmeid vaid arstidele, mitte tarbijale.

Näiteks ühes reklaamis aastast 1904 istub naisterahvas, kael veidi kallutatult. Pika valge kitliga arst seisab kõrval, puudutades tema kaela. Ühe käe külge on rihmadega kinnitatud metallist seade, mille küljes jäme must kaabel: see on elektriline vibraator, mille eesmärk on kergendada arsti tööd, et ta ei peaks käsitsi masseerima. Aga puudub igasugune info, et see seade on mõeldud kasutamiseks mujal kui patsiendi kaelal.

“Sellel meetodil väheneb 50% võrra masseerija väsimus, mis on käsitsi masseerimise puhul vältimatu,” kirjutab reklaam. “Ravi tulemus on lõpmatult parem.”

Sellest perioodist on sarnaseid reklaame mitmeid, kuid mitte üheski ei turundata neid seadmeid seksuaalsel moel. “Hüsteeria” oli üks haiguseid, mille raviks neid turundati, kuid tuginedes tõenditele kasutati neid vibraatoreid siiski selja või kaelapiirkonna masseerimiseks.


Tõendid selle kohta, et naisi arstikabinetis orgasmini masseeriti puuduvad.


Ei ole välistamatu, et leidus kahtlaseid arste, kes oma patsiente sisuliselt seksuaalselt ära kasutasid. Aga puuduvad tõendid, et vibraatorite kasutamine masturbeerimise eesmärgil oleks olnud meditsiiniliselt heaks kiidetud praktika.


Kust siis tulid seksuaalsed vibraatorid?


Kui mitte arstid, siis kes tegelikult leiutas vibraatori seksleluna? Vastuse leiab reklaamidest.

Kui arstid jõudsid 20nda sajandi algusel selgusele, et vibraatorid pole imeravim kõige jaoks, nagu neid turundati, jäid vibraatoritootjad murega, mida edasi teha. Oli ju kujunenud terve tööstus, mis pühendus nende tootmisele: oli käsitsi vändatav versioon, mis arenes aurumootoriga mudeliks, mis omakorda arenes elektriliseks vibraatoriks. Ja nüüd oli järsku vähem arste, kes olid valmis neid ostma.

Üks firma tegi julge lükke aastal 1903, avaldades reklaami oma uusima toote jaoks loosungiga: “seksuaalne vahend naistele ja meestele”. Reklaam oli ennenägematu ja seda peeti ebasündsaks. Avalikult vibraatori müümine seksuaalse tööriistana jäi haruldaseks ja seda jäid tõkestama seadused veel mitmeks aastaks. Sellele vaatamata hakkasid tootjad keskenduma vibraatorite tarbijatele turundamisega. Reklaame leidis nii New York Timesist kui ajalehtedest üle Inglismaa. Nad proovisid olla sündsad, kuid olid sageli kahemõttelised.

vibraator
vibraatori reklaam

Vibraatorite reklaamid 1960ndatest. Kas pole mitte hea meel elada 2020ndatel?Meil on pakkuda nendele 60ndate vibraatoritele väga sarnased analoogsed tooted Lady Finger Vibraator ning Slim Mini Vibe. Nagu näha, siis pole mõne toote puhul toimunud hinnatõusu 60 aastat. Need kaks vibraatorit on tänaseni ideaalsed vähenõudlikele naistele, kellel käib orgasmi saamine vaevatult. Aga võid ka osta neid eksperimendiks, et tunda end korraks 1960ndate naise kingades.


Õnneks on 2020ndatel pakkuda sulle sellest enamat. Oi, kui palju enamat... Ja meil ei ole ka häbi sulle kirjeldada, kuidas nad tegelikult toimivad.


60ndatel hakati tootma fallosekujulisi vibraatoreid, mis on tänase päevani populaarne kaup, aga vaid 1% naistest tol ajal olid elus vibraatorit proovinud. Võrdluseks, aastal 2015 olid seda teinud üle poole naistest. Ja see pole ka imestama panev, sest 1960ndatest 2015ni toimus vibraatorite disainis palju muutusi. Nad ei jäljendanud enam pelgalt peenist - nad said sellest sageli paremaks. 90ndate keskel sai populaarseks räbbitvibraator ja 2015 hakkasid trendima õhkstimulaatorid. Sa tõesti oled hellitatud täna...


Niisiis, millise vibraatori sa ostma peaksid?


Meil on selle jaoks spetsiaalne artikkel kuidas osta vibraatorit, mis teeb puust ja punaseks kõik, mida pead teadma vibraatori soetamisel. See on must-read ja väärib su aega, aga väga kiireloomulise valiku puhul on su parimad kandidaadid siin:

wand vibraator
kingitus vibraator
rabbitvibraator
anaalvibraator